ترکیب عسل و مویز

صرف مداوم ترکیب عسل و مویز در دفع بلغم ، تسکین صفرا ، افزایش حافظه و قدرت فهم ، اصلاح خلق و خو و تقویت قوای جنسی بسیار مفید می باشد.

عسل

به گزارش عسل نما، حبه های خشک شده انگور سیاه، مویز نام دارد که از نظر خاصیت، شباهت زیادی به کشمش دارد و از خانواده کشمش ها محسوب می شود .اما شکل ظاهری و تنوع معدنی مویز نسبت به کشمش بیشتر است. برخی از افراد از مویز به جای قند در کنار چای خود استفاده می کنند.

مویز داری طبع گرم و تر است و موجب هضم غذا و گرم شدن تمام بدن، به خصوص کلیه و مثانه می شود. در طب سنتی خوراکی هایی مانند سکنجبین، عناب و آب میوه های ترش از مواد مصلح مویز می باشند.

استفاده به اندازه از مویز موجب باز شدن رگ های خونی ، تقویت معده، کبد، کلیه ها و مثانه و همچنین دفع باد می شود. علاوه بر این مویز دارای خاصیت مدر، ملین و محرک نیروی جنسی در افراد سردمزاج می باشد.

مویز دارای ترکیبات سیاه یا قرمز رنگی از نوع آنتوسیانین وپلی فنولیک است که خواص ضد سرطان و ضد آلزایمری دارد .زیاد بودن مقدار آنتوسیانین در مویز باعث افزایش ارزش آن در برابر انگور سبز و کشمش شده است.

ترکیبات مویز از تصلب شرایین (سفت و سخت رگ ها) و چسبندگی پلاکت ها پیشگیری می نماید. استفاده از مویز موجب کاهش غلظت خون و انبساط رگ های خونی و در نتیجه افزایش سرعت گردش خون می شود ، بنابراین از انباشته شدن پلاکت های خون روی هم و لخته شدن خون جلوگیری می کند.

مویز با طبع گرمی که دارد با تولید انرژی در روزهای سرد سال، بدن را گرم و پرانرژی کند. این فرآیند بی نهایت در تقویت قوای جنسی بسیار اهمیت دارد.

استفاده از عسل به همراه مویز موجب افزایش چند برابری فواید مویز می شود. مصرف مداوم این ترکیب در دفع بلغم ، تسکین صفرا ، افزایش حافظه و قدرت فهم ، اصلاح خلق و خو و تقویت قوای جنسی بسیار مفید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *