عسل کلسترول و قند خون را کاهش می دهد

یک مطالعه جدید نشان می دهد عسل، بر خلاف سایر شیرین کننده ها، در واقع برای سلامت قلب و عروق مفید است و کلسترول و قند خون را کاهش می دهد.

عسل کلسترول و قند خون را کاهش می دهد

به گزارش عسل نما،  به گزارش مدیکال نیوز تودی، عسل جایگزین بسیار سالم‌تری نسبت به شکر مصرفی است.

به‌گفته محققان، برای افرادی که رژیم غذایی سالمی دارند که در آن کمتر از ۱۰ درصد کالری روزانه از شکر تامین می شود، عسل گزینه بسیار خوبی است.

دشمن کبدچرب و کلسترول

آزمایش‌ها نشان داد که عسل، گلوکز خون ناشتا (سطح قند خون با معده خالی)، کلسترول کل و کلسترول بد یا LDL و همچنین نشانگر بیماری کبد چرب را کاهش می‌دهد. در حالی که عسل ۸۰ درصد قند دارد، نویسندگان این مطالعه پیشنهاد می‌کنند که به عسل به‌عنوان یک غذای سالم توجه ویژه داشته باشید.

عسل سرشار از آنتی‌اکسیدان

محققان دریافتند که عسل خام و عسل تک‌گل بیشترین فواید را برای سلامت قلب دارند زیرا عسل خام دارای مجموعه ای از مواد مغذی از جمله بسیاری از آنتی‌اکسیدان هاست که ممکن است با پاستوریزه‌شدن، مقدار آن‌ها کاهش یابد.

عسل ناشی از قندهای مفید

برخلاف بیشتر شیرین‌کننده‌ها، قدرت شیرین‌کنندگی عسل منحصراً از قندهای معمولی مانند فروکتوز و گلوکز ناشی نمی‌شود.

به‌گفته محققان، حدود ۱۵ درصد عسل از ده‌ها قند کمیاب به‌عنوان ‌مثال، ایزومالتولوز، کوجی بیوز، ترهالوز، ملزیتوز و … ساخته شده است که مزایای فیزیولوژیکی و متابولیکی زیادی از جمله بهبود پاسخ گلوکز و کاهش مقاومت به انسولین دارد. این قندها همچنین باعث افزایش باکتری‌های مفید روده می‌شوند.

در این باره بخوانید: متعادل کردن قند خون با مصرف عسل

عسل همچنین شامل بسیاری از مولکول‌های فعال زیستی، از جمله پلی‌فنول‌ها، فلاونوئیدها و اسیدهای آلی است که دارای مجموعه‌ای از خواص دارویی از جمله اثر آنتی‌بیوتیکی، اثر ضدسرطان، اثر ضدچاقی، محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد و کاهش التهاب هستند.

Honey Lab آزمایش عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *