طعم و مزه ژل رویال

طعم و مزه ژل رویال برعکس دیگر تولیدات زنبور عسل شیرین نیست بلکه مزه ای تند و زننده دارد.

طعم و مزه ژل رویال


دنیای عسل: طعم و مزه ژل رویال

 ژل رویال یک ماده سفید رنگ ژلاتینی است که توسط ترشحات غدد زنبورهای کارگر تولید می شود. بر همین اساس خیلی از افراد تصور می کنند که این ژل مزه ای شیرین دارد اما این یک تصور کاملا غلط می باشد و مزه ژل رویال به هیچ عنوان ارتباطی با طعم شیرین عسل ندارد.

این ژل با توجه به منطقه ای که زنبورها در آن زندگی می کنند و کندوی آن ها در آن قرار دارد، از رنگ و طعم خاص خود برخوردار خواهد بود.

جالب است بدانید طعم و مزه ژل رویال تیر بوده و به ترشی و تندی می زند. در واقع بهترین نوع این ژل مزه ای تند داشته و کمی زننده است. به گونه ای که اگر به صورت زیرزبانی مصرف شود، دهان و گلو را می سوزاند.

افرادی که قصد مصرف این ژل را به صورت زیرزبانی دارند، باید مقدار کمی از آن را (حدودا به اندازه یک نخود) زیر زبان خود قرار دهند که طعم تند ژل آن ها را اذیت نکند.

برخی از شرکت ها برای مصرف راحت تر این محصول، آن را به شکل کپسولی در آورده اند. کسانی که به مواد غذایی تند حساسیت دارند، می توانند به جای مصرف ژل رویال خام از کپسول های این محصول استفاده نمایند.

در صورت تمایل می توانید با مشورت پزشک خود برای خنثی کردن طعم تند و گس ژل رویال، آن را به همراه مقداری عسل طبیعی مصرف نمایید.

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند روی طعم و مزه ژل رویال تاثیر داشته باشند. برای مثال شرایط آب و هوایی منطقه ای که زنبورهای عسل در آن ساکن هستند و کندوی خود را در آن ساخته اند از مهم ترین موارد در تعیین طعم این ماده می باشد.

همچنین گل هایی که زنبورها از آن ها تغذیه می کنند هم می توانند تا حد زیادی روی طعم ژل رویال تاثیر بگذارند.

توجه داشته باشید که خاصیت اسیدی این ژل هم روی طعم و بوی آن موثر خواهد بود.


ژل رویال  royal jelly

طعم و مزه ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *