کارخانه تولید عسل در اردبیل

استان اربیل یکی از مراکز خوب برای تولید عسل است بنابراین چندین کارخانه تولید عسل در اردبیل با برند سبلان در حال فعالیت هستند.

کارخانه تولید عسل در اردبیل

عسل تولید شده در شهرهای استان اردبیل به علت ییلاقات پرگل، گیاهای دارویی و مراتع کوهستان‌های استان از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

استان اردبیل از جمله مراکزی است که بیشترین اشتغال آفرینی و کسب و کار را در تولید و فروش عسل را کسب کرده است بطوری که ۴ هزار نفر در این صنعت فعالیت می کنند.

این استان رتبه سوم کشور را در تولید عسل داراست بر همین اساس یکی از مراکز مهم کارخانه تولید و بسته بندی را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

عسل این استان با برند سبلان به کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیایه میانه نیز صادر می شود بر همین اساس باید با آخرین تکنولوژی بسته بندی به بازار عرضه شود.

شرکت های تولیدی عسل باید مطابق با قوانین سازمان غذا و دارو، خلوص مواد و میزان محصول تولیدی را بر اساس استاندار معیّن شده، قرار دهند.

همچنین محیطی که تولید در آن صورت می‌گیرد باید بر اساس استاندارد مشخص شده باشد.

بهداشت کارکنان و نظم محیط از دیگر عواملی است که مجوز تولید و عرضه محصول در فروشگاه‌ها را ممکن می‌سازد. سخت گیری‌های سازمان بهداشت غذا و دارو سبب شده تا عسلی باکیفیت و با استاندار صادراتی به بازار عرضه شود.

بسته بندی عسل سبلان honey packaging

کارخانه تولید عسل در اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *