نکاتی درباره استفاده از ژل رویال

یکی از مفید ترین و البته مغذی ترین محصولاتی که می توان از زنبور عسل استحصال نمود ژل رویال تازه اصل می باشد که به عنوان غذای ملکه استفاده می شود.

نکاتی درباره استفاده از ژل رویال

ژل رویال می تواند انواع مختلفی داشته باشد. مصرف این ژل به صورت خوراکی یا استفاده مستقیم از آن روی پوست امکان پذیر است. ژل هم به صورت تازه که داخل شیشه های پلاستیکی جمع آوری شدند به فروش می رسد، یا انواع دیگر ژل به صورتی خشک در فروشگاه ها وجود دارد. همچنین می تواند به صورت پودر در داخل یک قرص یا کپسول قرار گرفته و مصرف شود.

اگرچه هیچ دستورالعمل رسمی در مورد دوز مصرفی ژل وجود ندارد، اما شروع مصرف آن با مقادیر بسیار کمی از ژل رویال بسیار حیاتی است تا در صورت بروز واکنش آلرژیک، افراد بلافاصله استفاده از ژل را متوقف کنند. احتمال فاسد شدن ژل رویال بسیار بالا است بنابراین کسانی که مبادرت به خرید ژل تازه می کنند، باید آن را داخل یخچال نگهداری کنند.

دلیل فاسد شدن ژل رویال رطوبت بالای آن است که اگر چندین روز در دمای اتاق بماند، اکسیداسیون رخ داده و تغییر رنگ مشهود در آن دیده می شود و فرآیند کپک زدن شروع می شود و از کیفیت آن کاسته می شود. این ژل به دلیل دارا بودن کلاژن، هنگامی که روی پوست و به صورت موضعی مصرف می شود، می تواند تأثیرات مفیدی روی پوست ایجاد کند.

از خواص ژل رویال در صورت مصرف خوراکی درمان خشکی چشم را نیز می توان در نظر گرفت. یک مطالعه روی یک حیوان و یک مطالعه کوچک روی انسان، بهبودی در خشکی مزمن چشم را برای کسانی که از طریق خوراکی با ژل رویال درمان می شوند، نشان داد.

نتایج نشان می دهد که این ماده مشتق شده از زنبور عسل ممکن است ترشح اشک از غدد اشکی داخل چشم را افزایش دهد. هیچ عارضه جانبی از مطالعه انسانی گزارش نشده است. بنابراین، ژل می تواند به عنوان یک راه حل کم خطر برای خشکی مزمن چشم عمل کند.

در خرید ژل تازه دقت کنید که حتما باید آن را فریز شده از فروشگاه دریافت کنید و جهت اطمینان کنار یخ آن را به منزل انتقال دهید، در خرید های اینترنتی این ژل باید مطمئن شوید که فروشنده با رعایت زنجیره سرما این ژل را به دست شما می رساند. خرید کپسول حاوی ژل می تواند کمی ریسک باشد، مگر اینکه آن را از فروشگاه های مطمئن خریداری کنید تا از وجود پودر این ژل درون کپسول مطمئن باشید.

نکاتی درباره استفاده از ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *