ترکیبات ژل رویال

یکی از ترکیبات ژل رویال پلی فنول است این ماده نوعی ماده شیمیایی – گیاهی هستند که سرشار از آنتی اکسیدان می باشند.

ترکیبات ژل رویال

مطلبی در مورد ترکیبات ژل رویال


ژل رویال ترشحات غدد زنبورهای کارگر می باشد که از روز ششم تا دوازدهم عمر آن ها ترشح می شود. این ژل از خواص زیادی برخوردار بوده و به عنوان غذای زنبور ملکه و لاروهای دو روزه و سه روزه شناخته می شود.

ژل رویال به طور معمول حاوی حدود ۶۰٪ تا ۷۰٪ آب، ۱۲٪ تا ۱۵٪ پروتئین، ۱۰٪ تا ۱۶٪ قند، ۳٪ تا ۶٪ چربی و ۲٪ تا ۳٪ ویتامین است (این ویتامین ها اکثر ویتامین های گروه ب می باشند)، نمک و اسیدهای آمینه نیز به طور جزئی در این ژل یافت می شوند.

انواع اسید های آمینه ضروری ، مواد آنتی اکسیدان قوی، انواع ویتامین های گروه B9,B12,B1B,B2,B3,B5,B6,B7,B8,(H),A,C,E در این ترکیب وجود دارد.

این عسل تامین کننده مواد ضروری مورد نیاز بدن برای سلامتی بیشتر و پیشگیری کننده از انواع بیماری های مزمن و خطرناک است.

بیشتر از نصف ترکیبات ژل رویال از آب و مابقی از موادی مانند قندها و چربی ها، پروتئین، ویتامین های مختلف، اسید آمینه و املاح و مواد مغذی دیگر تشکیل شده است. این املاح باعث شده اند عمر ملکه به بیش از ۵ سال برسد؛ این در حالی است که زنبورهای کارگر که از این ژل تغذیه نمی کنند نهایتا تا ۵۰ روز زنده می مانند.

ترکیبات ژل بسته به جغرافیا و آب و هوا متفاوت است، اما محتوای غذایی آن به خودی خود یک مزیت بالقوه است، زیرا طیف وسیعی از مواد مغذی ضروری برای سلامتی را فراهم کرده و خاصیت ضد باکتری، آنتی اکسیدان و ضد التهابی دارد، به نظر می رسد این ژل در حیوانات نقشی مفید در برابر تومورها و ایجاد تصلب شرایین دارد.

تحقیقات نیز نشان می دهد برخی مواد مغذی موجود در این ژل برای سلامتی افراد مفید است.


ژل رویال  royal jelly

ترکیبات ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *