دو نوجوان نیم میلیون زنبور عسل را به کشتن دادند

دو پسربچه در ایالت آیوای آمریکا متهم به قتل نیم میلیون زنبور عسل شده‌اند.

زنبورهای مرده در بیرون از کندو Dead bees outside the hive

به گزارش” عسل نما ” براساس گزارش ساینس الرت، این زنبور‌ها که بدون حضور دو پسر نیز در معرض تهدید سرمای شدید زمستان آیوا قرار داشتند، به دلیل تخریب کندوهایشان توسط دو متهم از بین رفتند.

دو پسر نوجوان در کل ۵۰ کندو را نابود کردند و تمامی نیم میلیون زنبور عسل درون آنها با قرار گرفتن در معرض سرمای شدید هوا منجمد شده و از بین رفتند. اکنون پلیس شهر سیوکس دو پسر را به خاطر جرم عجیب و غریب و بی‌معنی که انجام داده‌اند متهم کرده‌است.

این دو پسر نوجوان ۱۲ و ۱۳ ساله هفته گذشته به خاطر خرابکاری فاجعه‌باری که انجام داده بودند و به شکایت مالکان کندوها دستگیر شدند. هنوز مشخص نیست انگیزه این دو نوجوان از انجام چنین کار احمقانه‌ای چه بوده‌است، زیرا به نظر تنها قصد آنها خرابکاری بوده و حتی چیزی را به سرقت نبرده‌اند.

خرابکاری این دو نوجوان علاوه بر مرگ نیم میلیون زنبور خسارتی ۵۰ تا ۶۰ هزار دلاری نیز به جا گذاشته‌است. دو نوجوان که به دلیل قوانین حریم خصوصی ایالت آیوا هویت آنها آشکار نشده‌است با سه اتهام تبهکاری درجه یک، دستبرد درجه سه و بزهکاری مواجهند. متهمان ممکن است درصورت اثبات اتهام، مجازاتی سنگین دریافت کنند: ۱۰ سال حبس و و ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی.

جرم این دو نوجوان از این رو بسیار فاجعه‌بار توصیف می‌شود که جمعیت زنبورهای عسل در جهان بدون وجود چنین جرایمی نیز رو به کاهش شدید گذاشته‌است و مقصر اصلی این مرگ و میر بالا نیز استفاده بیش از اندازه از آفت‌کشی به نام نئونیکوتینوییدز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *