۸ خاصیت باور نکردنی مخلوط آب و عسل

آب به تنهایی برای بدن مفید است و اگر با عسل مخلوط شود خاصیت آن دو برابر می شود که در این گزارش به برخی خواص باور نکردنی این مخلوط اشاره می کند.

8 خاصیت باور نکردنی مخلوط آب و عسل

آب به تنهایی برای بدن مفید است و اگر با عسل مخلوط شود خاصیت آن دو برابر می شود که در این گزارش به برخی خواص باور نکردنی این مخلوط اشاره می کند.

به گزارش” عسل نما” نوشیدن روزانه یک لیوان آب و عسل مخلوط شده باشد به طرز معجزه آسایی برای سلامتی شما مفید است و حتی سیستم بدن شما را در برابر بروز بیماری ها مقاوم می کند.

این ها اتفاقاتی است که با خوردن آب و عسل رخ خواهد داد:

۱-تجربه یک پوست شفاف و روشن

بله. عسل یک آنتی اکسیدان طبیعی است که به لطف خواص آنتی باکتریال اش باعث زدودن انواع آلودگی‌ها و روشن و تمیز شدن بیش از پیش پوست می شود. انواع ماسک های لایه بردار عسل هم به همین منظور استفاده می‌شوند.

۲- تقویت سیستم ایمنی بدن

عسل دارای خواصی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. برای حصول بهترین نتیجه از عسل مطمئن شوید که عسل ارگانیک تهیه می‌کنید. عسل حاوی انواع ویتامین و آنزیم های مختلف است که خواص آنتی باکتری دارد.

۳-کاهش وزن

شاید بگویید که عسل که شیرین است و پر از شکر. اما باید بگویم که درست است که عسل شکر دارد اما شکر آن با شکر سفید صنعتی کاملا متفاوت است. اگر شما یک لیوان آب و عسل را صبح بنوشید در تمام طول روز قند بدن شما در یک سطح نرمال قرار می گیرد و اشتهای شما نسبت به شیرینی های مضر مانند کیک و شیرینی و نوشابه و … کمتر می شود و به طور متوسط روزانه ۶۴ کالری کمتر دریافت خواهید کرد و این کمک بسیاری به کاهش وزن‌تان خواهد کرد.

۴-درمان گلودرد

آب گرم و عسل نوشیدنی محبوب روزهای زمستان شما خواهد بود. چرا که اگر یک سرما خوردگی مزاحم شما شود با خوردن این محلول گلو دردتان تسکین پیدا خواهد کرد. هم چنین بدن شما را در روزهای سرد زمستان گرم خواهد کرد. عسل ارگانیک و طبیعی یک روش طبیعی برای درمان و تسکین گلودرد، سرفه و عفونت‌های تنفسی است.

۵-دفع سموم بدن

با سموم بدن خداحافظی کنید و به یک بدن سالم و بدون سم سلام کنید! عسل و آب گرم یکی از بهترین روش های دفع سموم از بدن شما است. فقط یک نکته و آن این که با افزودن لیمو ترش به این محلول و افزایش دفع ادرار نتیجه بهتری را خواهید دید.

۶-تنظیم سطح قند خون

شکر طبیعی موجود در عسل در تنظیم سطح قند خون شما و به تبع آن کاهش کلسترول بد بدن کمک می‌کند. ترکیب گلوکز و فروکتوز در ایفای این نقش سهم بسزایی دارد.

۷-کاهش نفخ و ورم معده

اگر از نفخ شکم رنج می‌برید این محلول کمک شایانی به خنثی شدن گاز شکم شما و احساس سبکی در شما خواهد کرد.

۸- جلوگیری از خطر بیماری های قلبی و عروقی

فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان های موجود در عسل در جلوگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی بسیار مفید هستند. تحقیقات نشان داده است که عسل روند اکسیداسیون کلسترول بد را در خون انسان – که می تواند اثر مضر بر روی قلب و منجر به حملات و حتی سکته مغزی شود- را آهسته تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *