سرفه و سرماخوردگی کودکان را با عسل درمان کنید

مهمترین خاصیت عسل، ضد میکروب بودن آن است و هر میکروبی در معرض عسل قرار گیرد، نابود می شود، زیرا عسل حاوی آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است.

خوردن عسل Eat honey

به گزارش” عسل نما” این تحقیقات نشان می‌دهد مصرف روزانه یک قاشق مرباخوری عسل قبل از رفتن به رختخواب می‌تواند علائم سرفه را در کودکان مبتلا به سرماخوردگی کاسته و به آنها کمک کند که خواب راحتی داشته باشند.

محققان گفتند: اگر کودکان یک تا پنج سال که از عفونت گلو و سرفه‌های مکرر رنج می‌برند؛ روزانه ۱۰ گرم عسل قبل از خواب مصرف کنند، شدت سرفه‌ها در آنها کاهش می‌یابد و می‌توانند بهتر بخوابند.

در این تحقیقات آمده است: عسل حاوی مقادیر زیادی مواد آنتی اکسیدان است که این ماده غذایی را به جایگزینی برای داروهای سرماخوردگی و سرفه تبدیل می‌کند؛ به ویژه که ثابت شده است مصرف دوزهای بیشتر این داروها خطرات زیادی برای انسان دارد.

این تحقیقات از نزدیک به ۳۰۰ کودک انجام شد که دچار عفونت گلو بودند و سه چهارم آنها یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب خوردند درحالی که بقیه یک درمان ساختگی و بی اثر دریافت کردند.

محققان سپس از والدین این کودکان خواستند که شدت سرفه کودکان خود را قبل و بعد از درمان و میزان تاثیر آن بر خواب آنها را ثبت کنند.

این محققان دریافتند: کودکانی که درمانی ساختگی و بی اثر دریافت کردند ۳ نمره بهبودی بعد از درمان داشتند اما بهبودی وضعیت همه کودکانی که عسل مصرف کردند، بین ۹ تا ۱۰ نمره بود.

در این مورد سه مطالعه به صورت کنترلی و رندوم بین سه گروه انجام شده است.

دو گروه از آنان هیچ نشانی از درمان را بروز نداده اند اما یک گروه با ویژگی های بدنی خود نشان داد که عسل می تواند یک درمان مکملی عالی باشد. مصرف عسل همراه با قطره بینی ، قرقره آب نمک و بخور آب می تواند سرفه را به خوبی درمان کند.

همچنین کودکانی که در این مطالعه عسل مصرف کرده بودند ، تعداد سرفه های کم تر با شدت پایین تری در مقایسه با آن هایی داشتن که هیچ عسلی نخورده بودند. مطالعات در مورد تفاوت کیفیت خواب کودکان و حتی نوجوانان چیزی نشان نداده است. کیفیت خواب در مورد این کودکان بین پایین تا متوسط طبقه بندی شده است.

مهمترین خاصیت عسل، ضد میکروب بودن آن است. در حالی که عسل یک ماده کاملاً خوراکی است و باید محیط خوبی برای پرورش میکروب ها باشد اما میکروب ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها نیز به مرور از بین می رود زیرا عسل حاوی آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است.

سرماخوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *