مصرف عسل با این مواد موجب مرگ می شود

برخی مواد غذایی اگر با هم مصرف شوند هم مشکل سازهستند و هم ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند به عنوان مثال مصرف عسل با خربزه احتمال مرگ دارد.

مصرف عسل با این مواد موجب مرگ می شود

به گزارش” عسل نما” احتمالا شما هم این موضوع را شنیده اید که خوردن خربزه و عسل ناسازگاری هایی را در بدن به وجود می آورد؟

هر چند که خواص عسل بسیار زیاد است و با ترکیب کردن آن می توان معجونی برای درمان (عسل درمانی) به دست آورد.اما ترکیبات مواد مختلف با انگبین همیشه هم خوب از آب در نمی آیند به عنوان مثال ترکیب خربزه و عسل که یکی از ترکیبات مضر برای بدن می باشد، یکی از آنهاست. هرچند که خربزه ترکیب شده با عسل طبیعی باشد و از شهد گیاهان به وجود آمده باشد و در بهترین شرایط زنبورداری توسط زنبور عسل و درون کندو تولید شده باشد، باز هم تفاوتی در اصل قضیه ندارد.

به عبارت دیگر این اصل یا تقلبی بودن عسل نیست که در مواردی مشکل ساز می شود بلکه ناسازگاری جنس عسل با مواد ترکیب شده است که بدن را دچار اختلال می کند و منظور از جنس عسل، نه خاصیت آن است و نه رنگ و طعم آن بلکه میزان غلظت و دیر هضمی انگبین می باشد که این دیر هضمی با ترکیب شدن خربزه افزایش می یابد و موجب دل درد و حتی در مواقعی موجب مرگ مصرف کننده می شود.

فرقی نمی کند که خربزه را با کدام یک از انواع عسل ترکیب کنید. در همه حال نتیجه یکی خواهد بود.

تا چه حد امکان مرگ در مصرف خربزه و عسل وجود دارد؟

شایعات زیادی در این رابطه وجود دارد که ترکیب عسل و خربزه بلافاصله موجب مرگ می شود.اما اختلالی که این ترکیب در بدن به وجود می آورد تا این حد جدی نیست و تنها در برخی از مواقع موجب مرگ می شود.حتی در صورتی که بیمار واکنش جدی نسبت به مصرف خربزه و عسل نشان دهد، با خوردن مقداری آبلیمو و یا ترشیجات طبیعی می توان خطر را رفع نمود.

از دیگر شایعات درباره مصرف خربزه و عسل این است که بره موم و عسل، و یا ترکیب ژل رویال با بره موم و حتی ژل رویال (شاه انگبین) با عسل موجب مرگ یا بیماری های صعب العلاج می گردد.در پاسخ باید گفت که این موارد صحت ندارند و تا حدود زیادی به سیستم گوارشی بدن انسان دارند. اما باید نکته ای را در نظر داشت و آن هم این است که هیچ گاه نباید غذاهایی که دیر هضم هستند با هم مورد استفاده قرار گیرند زیرا خاصیت دیر هضمی آنها چندین برابر می شود و مشکلاتی را به وجود می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *