تولید عسل طبیعی با طعم خودرو پورشه

شرکت معروف پورشه در اقدامی جدید و در استای برنامه های زیست محیطی اقدام به پرورش زنبور و عسل با برند Turbienchen کرده است.

تولید عسل طبیعی با طعم خودرو پورشه

به گزارش” عسل نما ” اگرچه این شرکت معمولاً به خاطر خودروهای اسپورت و شاسی بلند خود شناخته می‌شود اما پورشه به عنوان برنامه پایداری و سوددهی خود اقدام به تولید عسل نیز می‌کند!

عسل lime blossom توسط ۱.۵ میلیون زنبوری که در بخش آفرود تأسیسات لایپزیک کمپانی زندگی می‌کنند تولید شده و با نام Turbienchen فروخته می‌شود.

علیرغم اینکه در ماه می ۲۰۱۷ تنها ۲۵ کلونی یا کندوی زنبور عسل برپا شده‌اند اما این کندوها قبلاً حدود ۴۰۰ کیلوگرم عسل تولید کرده که در فروشگاه مرکزی پورشه در لایپزیک فروخته شده‌اند.

این نوآوری جدیدترین سری از پروژه‌های زیست‌محیطی در تأسیسات لایپزیک پورشه بوده است.

این زنبورها عسل هم تولید می کنند که تحت برند خاصی در فروشگاه های مختلف این شهر پخش شده و می توان از آن ها به عنوان عسل های پورشه هم یاد کرد. البته این تنها فعالیت پورشه در زمینه محیط زیست نیست که پورشه در آن فعالیت می کند و در همین زمین تعدادی اسب نادر هم پرورش می دهد و یک گونه گاو در حال انقراض نیز در این مجموعه وجود دارد.

در سال ۲۰۰۲ این کمپانی خوش‌نام آلمانی کلونی‌های زیادی از حیوانات دیگر نظیر پرندگان، گوزن و خرگوش را در این بخش راه‌اندازی کرده است.

پورشه تصمیم گرفته زنبور را نیز در این مکان نگه دارد زیرا وجود انگل‌ها و آفت‌کش‌ها باعث شده جمعیت زنبورهای آلمان کاهش یابد. اگرچه حشرات این کشور با قانون حفاظت از طبیعت فدرال محافظت می‌شوند اما جمعیت زنبورها از گذشته تاکنون کاهش یافته است.

یکی از مدیران پورشه می‌گوید اگرچه زنبورها با فرارسیدن فصل زمستان به خواب می‌روند اما پروژه یاد شده به حدی موفق بوده که در سال ۲۰۱۸ گسترش خواهد یافت.

او گفت: ما به تولید خود در سال آینده ادامه داده و برنامه‌هایی برای گسترش آن داریم. پروژه حفاظت از طبیعت ما شرایط ایده آلی را برای زنبورها فراهم می‌کند.

او  این پروژه را بسیار موفق خواند و گفت: سال آینده نیز علاوه بر تداوم تولید خود، برنامه‌هایی برای گسترش این پروژه داریم؛ پروژه حفاظت از محیط زیست و طبیعت شرکت، شرایط عالی و ایده‌آلی را برای زنبورهای عسل فراهم می‌کند.

اگرچه عسل واقعی پورشه، مدل‌های کاین و ماکان است، اما توجه به تولید عسل از سوی یک خودروساز، امری فوق‌العاده است. ممکن است به خاطر تولید عسل و توجه پورشه به آن، خودرو الکتریکی Mission E آینده، در رنگ زرد عسلی نیز موجود باشد.

گفتی است، پورشه در شهر لایپزیگ آلمان که به واسطه قرارگیری کارخانه‌اش در آنجا، بسیاری از عملیات خود را در این منطقه انجام می‌دهد، همواره سعی در مراقبت از محیط زیست اطراف کارخانه دارد. در این منطقه، مکانی مخصوص برای انجام تست خودروهای آف‌رود وجود دارد، از این رو پورشه با فراهم کردن محیطی ویژه، از طیف گستره حیات وحش به‌ویژه زنبور عسل محافظت می‌کند.

پورشه با توجه به اینکه راه‌اندازی خط تولید خودروهای الکتریکی را در چشم‌انداز خود دارد و آپشن‌های هیبرید را برای بسیاری از مدل‌ها امکان‌پذیر کرده، اما از محیط زیست غافل نشده و به زنبورهای عسل اهمیت می‌دهد. چرا که این حشرات حیاتی در بعضی نقاط در معرض خطر هستند و از بین رفتن آن‌ها یعنی ویرانی گل‌ها و محصولات کشاورزی. از این رو، پورشه در کنار ارتقای سطح کیفی و تکنولوژی خودروهای خود، سخت مشغول کار برای مقابله با این فاجعه است.

این مرکز ۱۳۲ هکتار وسعت دارد که در آن گونه های مختلف حیوانات به راحتی زندگی می کنند و خودروها نیز در کنار آن مورد آزمایش قرار می گیرند. پورشه همچنین در خط تولید خود مدل Mission E را دارد که خودرویی کاملا برقی و اسپرت به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *