عسل و درمان کم خوابی

این روزها با گسترش شبکه های اجتماعی و رسانه های گوناگون کم خوابی یک بیماری همه گیر شده است، اگر می خواهید بر کم خوابی خود غلبه کنید، این مطلب شیرین را بخوانید.

عسل و درمان کم خوابی

مشکل کم خوابی و یا بی خوابی های مداوم ، مشکلی رایج در دنیای امروز است.

متاسفانه ذهن مشغول و روح ناآرام نمی تواند به سادگی سر بر روی بالشت گذاشته و به خواب فرو رود. راهکارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان بر این مشکل غلبه کرد.

یکی از خواص فوق العاده و شگفت انگیز عسل، درمان کم خوابی و بی خوابی است. شما با خوردن یک قاشق عسل به صورت شربت عسل و یا حتی با ترکیب موادی مثل سیاه دانه، می توانید بی خوابی های مداوم شبانه خود را درمان کنید.

عموم عسل ها باعث ایجاد آرامش می شوند و به همین علت است که عسل در بر طرف کردن بی خوابی نقش مهمی ایفا می نماید. مصرف عسل باعث ترشح سروتونین(serotonine) در مغز شده و در نتیجه باعث آرامش اعصاب و خواب می گردد.

تساندر tsander یکی از دانشمندانی است که معتقد است هیچ داروی خواب آوری قبل از خواب مؤثرتر از یک لیوان شربت عسل یا یک قاشق غذاخوری عسل نیست که تاثیر آرام بخش روی دستگاه عصبی و جهاز هاضمه داشته و چیزی جز آرامش و خواب نمی آورد.

مشخص است که استفاده از شربت عسل به جای قرص های خواب آور و آرام بخش چقدر می تواند در درمان بیماری ها موثر باشد. شما با خوردن قرص خواب آور عملا یک درد را به صورت آنی درمان می کنید و در عوض بیماری های زیادی را به بدن خود می کشانید. ضرر و زیان داروهای خواب آور بسیار زیاد است و باعث اعتیاد به دارو نیز خواهد شد.

ابوعلی سینا مقدار کمی عسل را برای رفع بی خوابی تجویز می کند به عقیده وی خوردن زیاد آن ممکن است اثر معکوس روی دستگاه عصبی داشته باشد و آن را تحریک نماید. استفاده به موقع از شربت عسل می تواند بی خوابی را درمان کند و خوابی آسوده را به افراد هدیه دهد.

عسل

عسل و درمان کم خوابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *