قرص عسل در اردبیل تولید می شود

در جلسه آمایش و صنعت استان اردبیل از آغاز فعالیت واحد تولیدی قرص و پودر عسل در اردبیل با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داده شد.

قرص عسل در اردبیل تولید می شود

به گزارش” عسل نما ” مجری طرح تولید قرص و پودر عسل در استان اردبیل در جلسه آمایش صنعت و معدن استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه استان اردبیل دومین استان کشور در صنعت زنبور‌داری است و سالانه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن عسل ناب تولید می‌کند مصمم به راه‌اندازی کارخانه تولید قرص و پودر عسل هستیم.

علی آزادی گفت: هم اکنون در شش کشور دنیا قرص و پودر عسل تولید می‌شود که علاوه بر مصرف خوراکی در صنعت شکلات‌سازی نیز کاربرد فراگیر دارد.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه اخیر تهران با یک شرکت ترک در این زمینه وارد مذاکره شدیم تا در استان اردبیل نیز با توجه به ظرفیت تولید عسل در این حوزه عمل کنیم.

آزادی طرح پیشنهادی در این زمینه را تولید ۱۰۰ تن در ماه اعلام کرد و افزود: این واحد تولیدی برای ۲۱ نفر اشتغالزایی می‌کند و قرار است ۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شود.

مجری طرح تولید قرص و پودر عسل در استان اردبیل از کسب مجوزهای لازم در وزارت بهداشت در این زمینه خبر داد و گفت: تنها دستگاه وارداتی ما سیستم خشک‌کن عسل است که به زودی از کشور ترکیه آن را وارد کرده و با همکاری و مساعدت صنایع و معادن تولید قرص و پودر عسل را آغاز می‌کنیم.

وی اظهار داشت: هم اکنون این شرکت در اردبیل با تولید ۱۹ نوع مرباجات زمینه اشتغال بیش از ۶۰ نفر را فراهم کرده و ما در صدد توسعه این بخش هستیم تا ظرفیت خود را به بیش از ۲ هزار تن برسانیم.

آزادی در پاسخ به گله‌مندی مدیر شعب بانک ملی استان اردبیل در همکاری نکردن این شرکت از باب پرداخت تسهیلات اعطا شده بانکی گفت: ما آمادگی داریم در این زمینه نیز معوقه خود را با تزریق اعتبار سرمایه در گردش پرداخت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *