شهرهای عسل خیز به مرکز تحقیقات عسل مجهز می شوند

رئیس انجمن ملی زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران از مجهز شدن شهرهای عسل خیز کشور به آزمایشگاه و مرکز تحقیقات عسل خبر داد.

دکور فروشگاه عسل

عبدالرضا بیگناه رئیس انجمن ملی زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران افزود:  تمام تلاش ما بر این است که مرکز تحقیقات عسل در استان‌های عسل‌خیز کشورراه‌اندازی شود تا بتوانیم تولیدات داخلی کشورمان از جمله عسل را که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است به همگان معرفی کنیم.

وی افزود: برطرف کردن مشکلات و موانع موجود در این زمینه و ارائه راهکارهای اساسی در این مراکز می‌تواند تا حد قابل توجهی ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود که امیدواریم بتوانیم از این طریق به ایده‌آل خود دست یافته و به تمامی اهدافمان در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

رئیس انجمن ملی زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران گفت: یکی از مهم‌ترین اهدافی که در حال حاضر به دنبال آن هستیم صدور گواهی استاندارد اجباری برای عسل است که با پیگیری‌های انجام یافته انتظار بر این است که بتوانیم این مهم را در آینده‌ای نزدیک محقق کنیم.

بیگناه بیان کرد: ارائه تسهیلات به زنبورداران و تولیدکنندگان با هدف حمایت مطلوب از این قشر نیز برای ما حائز اهمیت بسیار است که به همین منظور تاکنون اقدامات مناسبی انجام یافته و از این پس نیز به همین منوال ادامه خواهد یافت تا بتوانیم در سطح کشور به جایگاه مطلوبی در تولید و عرضه محصول عسل دست یابیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۷۳ هزار نفر در عرصه زنبورداری در کشور فعالیت می‌کنند و طبق برآورد به دست آمده سالانه بیش از ۷۷ هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود که تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم میزان تولید عسل را در سطح کشور تا حد قابل توجهی افزایش دهیم.

وی گفت: در تلاش هستیم تا مرکز تحقیقات عسل و زنبور عسل را در استان های تولیدکننده عسل نظیر اردبیل، مازندران و اصفهان راه اندازی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *